Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

Sevgililer Gününde Neler Yapmalısınız?

Sevgililer günü çiftler için planlanan en özel günlerden bir tanesidir. Elbette çiftlerin her gün birbirlerini sevdikleri ve her an birbirlerine kendilerini özel hissettirdikleri anlar mevcuttur. Ancak zaman zaman hayatın yoğunluğu, çocukların varlığı ve daha pek çok etken kaynaklı; çiftlerin birbirleriyle hediyeleştikleri anlarda azalmalar görülebilir. Bu döngünün içerisinde, çiftlerin tekrardan birbirlerinin varlığının farkında olacakları ve birbirlerine kendilerini özel hissettirecekleri özel bir günün bulunması çok önemlidir. Sevgililer günü de bunlardan bir tanesidir.

Sevgililer günü hediyesi, çiftlerin birbirlerine en güzel ve en özel hediyeler aldıkları anları içermektedir. Ancak çiftlerin birbirlerinin hayatlarını çok yakından tanımaları ve aradan geçen yılların varlığı, hediye alma işini zorlaştırabilir. Böyle durumlarda çiftler birbirleri için ne alacaklarını bilemedikleri durumlar ile karşılaşabilir. Ayrıca çiftlerin yine en çok zorlandıkları konulardan bir tanesi de, sevgililer gününde neler yapacaklarını planlamak olmaktadır. Her çiftin hayat şartları farklı, bazen de birbirleriyle geçirebilecekleri süre kısıtlıdır. Durum böyle olduğunda, kısa zamana hoş şeyler sığdırabilmek adına, planlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Sevgililer Gününde Neler Yapılabilir?

Sevgiliye güzel aşk sözleri ile başlayabilirsiniz. Kişiler sevgililer gününde birbirleri için alacakları hediyeleri seçtikten sonra, neler yapabileceklerine karar verme aşamasına geçerler. Öncelikle hediyenin tarzı, o gün neler yapılabileceği hakkında da fikir verici nitelik taşıyabilir. O yüzden öncelikle hediye seçimi ile bağlantılı detaylardan bahsetmek fayda sağlayacaktır. Çiftlerin öncelikle, alacakları hediye için planladıkları bütçenin bilincinde olmaları gerekir. Çiçek de küçük ancak güzel bir hediye niteliği taşıyabileceği gibi, büyük pırlanta ya da altınlar da hediye edilebilir.

Çiftlere Özel Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alınır

Çift öncelikle büyük bir bütçeye sahip değilse, sevdiğine hoşuna gidebileceğine inandığı özel konsept ile taçlandırılmış, çiçek hediyesini tercih edebilir. Çiçek hediyesi için planlayabilecek en özel aktivite, birlikte doğa yürüyüşü yapmak, piknik yapmak olabilir.

Unutulmamalıdır ki, planlanan konseptten çok, çiftin birlikte geçirecekleri zaman kıymetlidir. Buna göre çiftlerin konseptten çok, içerikte birbirlerine gösterdikleri sevgi, saygı ve anlayış o günü taçlandıracaktır. Bunun yanı sıra, pırlanta ya da altın için özel bir akşam yemeği keyifli olabilir. Bu evde ya da dışarıda planlanabilir.

Peki… hep kadınlar için olabilecek hediyeleri konuştuk. Biraz da erkekler için neler alınabilir ondan bahsedelim… Öncelikle klasik saat, cüzdan gibi hediyeleri bir kenara bırakmak gerekir. Eğer erkek arkadaşınızın ya da eşinizin böyle bir şeye ihtiyacı varsa elbette tercih edilebilir.

Ancak bundan ziyade yine bütçenize göre, eşiniz için yaptırabileceğiniz özel tasarımlar çok kıymetli olabilir. Örneğin farklı ama size özel bir yüzük, uzun zamandır istediği ancak zaman bulamadığı bir tiyatronun ya da filmin bileti, bir konser bileti, bir müzik aleti ya da sevdiği bir karakterin bulunduğu bardak altlığı, bilgisayar faresi ve daha pek çok teknolojik eşya; erkeklerin beğenebileceği güzel ve farklı hediyelerdir. Uyumlu çiftlerin hediye örnekleri.

Çocuklu Aileler İçin Sevgililer Günü Planları

Çocuklu aileler için tercih edilebilecek en iyi seçenek, sinema ya da tiyatro gibi görülse de, çocukları sevgililer gününün dışında tutmak faydalı olabilecektir. O yüzden çocuğunuzu bırakabileceğiniz birileri mevcutsa, bu güzel günü baş başa geçirmek enerjinizi arttıracaktır.

Gece ya da gündüz fark etmeksizin, çocuklarınızı güvenle bırakabileceğiniz bir yer bulmanız ve o anı bir iki saatliğine dahi olsa birlikte geçirmeniz büyük avantaj sağlamaktadır. Unutulmamalıdır ki çocukların iyi geçinen, birbirini anlayan, mutlu birer anne babaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden birbirinize ayırdığınız zaman onların gözünde de büyük önem taşıyacaktır.

Çocukları hiçbir yere bırakamıyorsanız ve sizle olmaları şartsa, onları uyuttuktan sonra bir saat bile olsa birbirinize o gün içerisinde zaman ayırmaya bakın. Ailecek yemeğe, kahvaltıya ya da pikniğe gidebilirsiniz. Bu süreler içerisinde çocuğun dikkati başka şeylere yönelir yönelmez, siz birbirinize yönelmeyi ihmal etmeyin.

Anne babalık görevleriniz aktifken, eş görevlerinizi ihmal etmeniz enerjisel anlamda sizi düşürebilir bir faktördür. Bunun yanı sıra, eş görevlerinizi yerine getirmeniz evliliğinizi canlandıracak ve size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.

Zamanı Kısıtlı Çiftler İçin Sevgililer Günü Planları

Çoğu zaman evli çiftler üzerinde dursak da, bekar çiftler için de birkaç plandan bahsetmek fayda sağlayacak niteliktedir. Bekar çiftlerin her zaman uzun zamanı beraber geçirebilecekleri bir an paylaşımları olmayabilir. Birkaç saatlik bir plana ihtiyaç duyabilecekleri gibi, sadece gündüzü kapsayan bir plan da sağlanabilir. Öncelikle ilk tavsiyem, kesinlikle sevgililer gününe arkadaşları dahil etmemektir.

Bizim her günümüz özel diye düşünebilirsiniz, ancak anneler günü nasılsa, sevgililer günü de sadece sevgililere ayırılmış bir gündür. Dolayısıyla baş başa olup o günü birbirinize ayırarak geçirmeniz çok faydalı olacaktır.

O gün şehirden uzak bir yerde piknik yapmak, baş başa sinemaya gitmek gibi klasik eylemlerde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra bütün bir günü evde geçirmek de baş başa geçirilecek zamanı kıymetli hale getirecektir. Bir deniz kenarında kahve, çay içmek gibi aktiviteler bile size çok iyi gelir. Unutmayın bu gün sizin gününüz ve size en iyi gelecek aktiviteleri hayatınıza almanız en doğrusu.

Malum sevgililer günü adım adım yaklaşıyor, şimdiden bir çoğumuzu tatlı bir heyecan sardı. Acaba sevgililer gününde ne almalıyım? Nasıl bir hediye alabilirim, ne gibi bir sürpizle onu şaşırtabilirim gibi soru işaretleri dönüp duruyor. Haliyle kafalarda bir hayli karışıyor. Peki ne yapmak lazım?

Tabi ki, fikirleri paylaşmak, bu yazımızda test yapmadık daha doğrusu uygun bulmadık, şunu mu alırsın bunu mu diye sormanın yerine konuyu yoruma açıp tartışalım istedik. Siz sevgilinize yada eşinize ne alırdınız? Kız arkadaşınıza yada erkek arkadaşınıza sevgililer gününde hangi hediyeyi almayı planlıyorsunuz.

İçeriğimizi Oylayın!

Yorum yapın